Knížky žerou myši!

2. srpna 2015 v 16:54
Úplně se mi zastavilo srdce, když přiběhl bráška se slzami v očích a výkřikem Knížky žerou myši! V ruce držel Vinnetoua, kterého četla mamka a její sourozenci, já a ostatní děti v rodině. Zažloutlé stránky byly docela stylově okousané. Děda nám vždycky z těch knížek četl, dívali jsme se o prázdninách na filmy, stavěli na zahradě týpý a pokaždé nám sliboval, že si budeme šít mokasíny. a teď řádí v jeho krásné velké knihovně malý vetřelec.

Všichni jsme vyskočili a běželi zjišťovat napáchané škody. Každému asi proběhla před očima řádka nejoblíbenějších příběhů. Začali jsme knížky postupně vyndávat z knihovny a děda sáhl až do zadních přihrádek. Vůbec jsem netušila, že schovává takové poklady - deník ze svatební cesty z roku 1909 psaný německy, rozpadající se album s pohlednicemi z vojny, které snad ukrývá nějaký milostný příběh, dopisy v maličkých obálkách, staré fotky.

Děda mi dovolil si ty dokumenty půjčit, slíbila jsem mu, že je všechny naskenuju a uspořádám. Už se na to moc těším. Co asi ty staré deníky ukrývají? Dobrodružství může začít. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dede Dede | Web | 2. srpna 2015 v 19:42 | Reagovat

Mám ráda takovéhle tajnůstky, tak doufám, že se Ti to podaří všechno uspořádat a dát dohromady. :) A moc děkuji za pochvalu na mém blogu! ♥

2 Agnes Bluemoon Agnes Bluemoon | Web | 2. srpna 2015 v 19:48 | Reagovat

Děkuji, Dede, za první komentář. Taky doufám, že to bude zajímavé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama